Suomen Näytelmäkirjailijaliitto hakee toiminnanjohtajaa

Suomen Näytelmäkirjailijaliitto on valtakunnallinen kirjallisuuden alan järjestö. Yhdistyksessä on puolisen tuhatta jäsentä, jotka kirjoittavat näytelmiä ja käsikirjoituksia ensisijaisesti teattereille ja elokuva- ja tv-tuotantoyhtiöille. Elinvoimainen ja viime vuosina voimakkaasti kasvanut yhdistys on perustettu vuonna 1921. Haemme nyt TOIMINNANJOHTAJAA Toiminnanjohtajalla on kokonaisvastuu toiminnan kehittämisestä ja johtamisesta. Avaintehtäviäsi ovat yhteistyö ja neuvottelut alan muiden toimijoiden kanssa, jäsenpalveluiden ja toimintamallien kehittäminen, varainhankinta, henkilöstön johtaminen ja osaamisen kehittäminen. Työskentelet yhteistyössä yhdistyksen hallituksen ja henkilökunnan kanssa Helsingin Kruununhaassa. ODOTAMME SINULTA itseohjautuvuutta sekä vahvaa johtamisotetta muutosten toteuttamiseksi, osaamista ja energiaa pilkkoa pidemmän aikavälin strategiset tavoitteet konkreettiseksi toiminnaksi ja erinomaista yhteistyökykyä kaikkien sidosryhmien kanssa, kuten jäsenistön, yhdistyksen hallituksen, alan muiden järjestöjen, teattereiden ja media-alan yhtiöiden sekä valtiohallinnon kanssa. Edellytämme näyttöjä aiemmasta menestyksekkäästä johtamisesta ja toiminnan kehittämisestä sekä soveltuvaa korkeakoulututkintoa. Lisäksi tunnet tekijänoikeuteen perustuvat ansaintalogiikat. TARJOAMME SINULLE näköalapaikan kulttuuriin ja erityisesti mahdollisuuden vaikuttaa kotimaisen teatterin ja tv- ja elokuva-alan kehitykseen sekä mahdollisuuden kehittää ketterän organisaation toimintamalleja ja palveluita. HAKEMUS Lisätiedot: Hallituksen puheenjohtaja Satu Rasila, puh. 040-5826383 ja varapuheenjohtaja Jukka Asikainen puh. 041-4454087 Lähetä hakemuksesi CV-liitteineen ja palkkatoivomuksesi 19.4.2011 mennessä osoitteeseen johtaja(at)sunklo.fiAir Force 1 High